ورود / ثبت نام

لیالی (غذای لبنانی)

(layali lubnan) لیالی لبنانی

نوعی دسر محبوب در کشور لبنان می باشد که در ماه رمضان مصرف آن بین مسلمانان رواج داشته و محبوب است. این خوراک نوعی پودینگ با استفاده از آرد سمولینای نرم است که بـه همـراه آجیـل مصـرف می شود.

مواد لازم                    میزان

شیر سرد                 8 فنجان

سمولینا            1 و 1/2 فنجان

تخم مرغ                    2 عدد

گلاب                       3 قاشق

خامه قنادی              1 فنجان

شکر سفید                 1 قاشق

* آجیل                  1/3 فنجان

*شیره طلائی               دلخواه

 

  * آجیل یا خلال پسته یا بادام

  * شیره طلایی (شکر مات شده)

.

طرز تهیه: 

شیر را در یک شیرجوش بزرگ بریزید و روی حرارت متوسط بجوشانید. حرارت را کمی کم کنید و آرد سمولینا را کم کم و پیوسته اضافه کنید و هم بزنید. به هم زدن ادامه دهید تا مایه غلیظ شود . اجازه دهید که 1 تا 2 دقیقه بجوشد.

شیرجوش را از روی حرارت بردارید و تخم مرغ و گلاب را درون مایه شیرجوش بریزید. پودینگ را در ظرفهای جداگانه و یا ظرف دسر بریزید تا خنک شوند. روی ظرفها را با سلفون بپوشانید و حداقل 5 ساعت یا یک شب درون یخچال قرار دهید.

هنگام سرو خامه را با شکر سفید یا خاک قند خوب بزنید تا پف کند، سپس از آن روی دسر ها بریزید. روی آن را با مغزهای دلخواه خودتان پر و با شیره طلائی سرو کنید.

نکته: اگر پودینگ را در ظرف بزرگی ریخته اید می توانید آن را برش بزنید و به صورت مکعبی سرو کنید.

 

مواد لازم جهت تهیه شیره طلایی

شکر                                             5000 گرم

آب جوش           3 پیمانه و 2 قاشق غذاخوری

لیمو ترش بزرگ                                 1 عدد

طرز تهیه شیره طلایی

مرحله اول

100 گرم از شکر را در قابلمه ای بریزید و آن را روی حرارت ملایم قرار دهید. 2 قاشق آب روی آن بریزید و آن را مداوم هم بزنید تا شکر ذوب شده و کاراملی رنگ شود.

مرحله دوم:

سه پیمانه آب را در قابلمه ای جداگانه بریزید و روی حرارت بگذارید تا به جوش بیاید. حالا 3 پیمانه آب جوش را آرام آرام به محتویات قابلمه اضافه کنید و اجازه دهید تا مایع یکنواخت شود. سپس باقی شکر را درون قابلمه بریزید و آنقدر آن را هم بزنید تا شکر آب حل شود و مایع شربت غلیظ شود.

مرحله سوم:

لیمو ترش را تمیز بشویید. سپس آن را به 4 قسمت تقسیم کنید و 2 قسمت آن را درسته در قابلمه بیندازید. قابلمه را 45 دقیقه روی حرارت کم رها کنید تا کمی جا بیفتد.

مرحله چهارم:

پس از این مدت لیموها را با احتیاط دربیاورید، زیرا داغ هستند. شربت را در یک بطری شیشه ای مانند بطری عسل صاف کنید و بریزید.

منتظر شوید تا شربت طلایی کمی خنک شود. در ابتدا شربت غلظت خیلی کمی دارد اما پس از این که خنک شود سپس خواهید دید که غلظتی مانند غلظت عسل دارد.

نکات کلیدی تهیه شیره طلایی

شیره طلایی را باید در جای خشک و خنک نگهداری کنید تا مدت طولانی تری سالم بماند.

شربت طلایی کاربرد های زیادی دارد. این شربت را به جز روی پن کیک و وافل میتوانید روی انواع بستنی ها، انواع اسموتی، چای، قهوه و حتی ماست یونانی و هر نوع خوراکی ای که نیاز به کمی شیرین کننده دارد، بریزید و میل کنید.

بهتر است قبل از ریختن شیره طلائی در بطری شیشه ای، بطری را ضد عفونی کنید. برای این کار کافیست آب جوش در ظرف بریزید و اجازه دهید برای چند دقیقه آب در بطری بماند و سپس آن را خالی کنید.

 

 

© 1400 تمامی حقوق محفوظ است.